W dniu 29 listopada 2018 roku odbyło się posiedzenie Komisji konkursu o Grant Rektora AGH 2019. Dofinansowanie otrzymało 110 złożonych wniosków!

Po analizie 118 złożonych wniosków zarekomendowano do dofinansowania 110 z nich, na łączną kwotę 400 000 zł (wyłączając projekty strategiczne). Koła Naukowe biorące udział w Konkursie aplikowały o łączną kwotę  w wysokości 1 088 730,20 zł. Dofinansowania nie otrzymało 8 wniosków, które uzyskały w ramach oceny mniej niż 60 punktów.
O przyznaniu dofinansowań decydowała Komisja w składzie:
– Prorektor ds. Studenckich – dr hab. Anna Siwik, prof. nadzw. – Przewodnicząca,
– Pełnomocnik Rektora ds kół naukowych (pion górniczy) – dr inż. Paweł Bogacz,
– Pełnomocnik Rektora ds kół naukowych (pion hutniczy) – dr inż. Leszek Kurcz,
– Przedstawiciele Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH – Dominik Klimek i Kamil Wiktor,
– Protokolant – mgr inż. Monika Hładik.
Ustalono następujące kryteria przyznawania poziomu dofinansowania:
– granty kategorii A oraz A/B – współczynnik dofinansowania 0,60,
– granty kategorii B – współczynnik dofinansowania 0,55,
– granty kategorii C – współczynnik dofinansowania 0,50.

Dodatkowo komisja zdecydowała przyznać trzem pierwszym miejscom w danych kategoriach (według oceny punktowej) przyznanie wyższej kwoty, niż wskazał współczynnik dofinansowania.

Komisja uznała 8 wniosków złożonych w konkursie jako strategiczne do dofinansowania uczelnianego:
– Projekt AGH Solar Plane,
– Projekt AGH KN Space Systems,
– Projekt AGH Solar Boat – KN Eko-Energia,
– Projekt Bezzałogowa łódź podwodna – KN FENEC + KN Mechaników,
– Projekt E-Moto (3 wnioski jako wspólny projekt z kół naukowych – KN Hydrogenium, KN Mechaników, KN Spectrum),
– Projekt budowy pojazdu oraz start w zawodach Eco-marathon – KN MechaniCAD.

Kwoty dofinansowania projektów strategicznych zostaną przedstawione po rozmowach z zespołami realizującymi, po spotkaniu w dniu 12 grudnia. Do tych kół zostanie wysłany osobny mail z zaproszeniem.