AGH otrzymała zaproszenie do udziału w konferencji w St. Petersburgu, które będzie odbywać się w dniach 20-22.05. Zapadła decyzja o powołaniu delegacji Akademii na tą konferencję.

Bardzo miło nam przekazać, że w swym podstawowym zakresie będzie ona oparta na laureatach 60.JKSKNPG AGH. Obecnie trwają konsultacje Władz Rektorskich z Władzami Dziekańskimi poszczególnych wydziałów (choć już teraz pragniemy wskazać, że swe uprzywilejowane miejsce będzie miał w tej kwestii Wydział Górnictwa i Geoinżynierii (jako gospodarz Święta Barbórki w AGH)). Dotyczą one liczebności delegacji. Wynik tych konsultacji będzie znany najpóźniej 1.03. W tzw. międzyczasie bardzo natomiast prosimy opiekunów poszczególnych sekcji tematycznych 60.JKSKNPG AGH o dokonanie weryfikacji gotowości do wyjazdu do Sankt Petersburga laureatów (przede wszystkim I miejsc) tych sekcji i przesłanie do Pełnomocnika mailowo takiej informacji do 28.02.

Na bazie zestawienia powyższych danych będzie odbywał się proces budowania już samego składu osobowego delegacji. Pragniemy przy tej okazji zwrócić uwagę, że późniejsze działania będą musiały być bardzo szybkie, gdyż ze strony wyjeżdżających do 3.04 muszą powstać materiały do publikacji (w języku angielskim lub rosyjskim). Osoby wyjeżdżające muszą mieć również ważny paszport z datą minimum do 31.12.2020 roku. To ważny aspekt dla uzyskania rosyjskiej wizy.