W dniach 21-23 października w Bartkowej nad Jeziorem Rożnowskim, odbyła się kolejna, już XXI edycja Konferencji Studenckiego Ruchu Naukowego AGH. W jej ramach prawie 170 uczestników z ponad 100 kół naukowych naszej Alma Mater przedstawiało przede wszystkim wyniki swoich prac w projektach naukowych, realizowanych w ramach przyznanych kołom Grantów Rektora AGH 2016.

Koła Naukowe Pionu Górniczego zaprezentowały ogółem 36 referatów o różnorakiej tematyce: była mowa o przygotowaniu konferencji, organizacji nowych laboratoriów na AGH, tworzeniu tras dydaktycznych,  prowadzeniu prac badawczych czy konstrukcyjnych.

Wszyscy uczestnicy Seminarium byli zbudowani poziomem merytorycznym przygotowanych i przedstawionych przez naszych studentów prezentacji grantowych, a także przekonani co do tego, że ruch naukowy wśród młodych naukowców rozwija się znakomicie. Wspólna wymiana doświadczeń dała także impuls do dalszych działań w zakresie współpracy pomiędzy Kołami.
Moderatorami sesji byli dr inż. Leszek Kurcz – Pełnomocnik Rektora ds. Kół Naukowych Pionu Hutniczego, dr inż. Mieczysław Ślósarz -dotychczasowy Pełnomocnik Rektora ds. Kół Naukowych Pionu Górniczego oraz dr inż. Paweł Bogacz – obecny Pełnomocnik Rektora ds. Kół Naukowych Pionu Górniczego. Swoją obecnością Konferencję uświetnili Pani Prorektor ds. Studenckich dr hab. Anna Siwik, prof. nadzw. oraz Prorektor ds. Współpracy prof. dr hab. inż. Jerzy Lis.

Jako że nie samą nauką żyje człowiek uczestnicy Konferencji mogli integrować się podczas wieczorów integracyjnych, nauki żeglowania z Akademickim Klubem Żeglarskim AGH czy też rejsu po jeziorze Rożnowskim.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia Galerii zdjęć z wyjazdu.

Kategorie: Bartkowa