W imieniu KSSM UJ, KN Energetyków Jądrowych URANIUM AGH, Studenckiego Koła SEP nr 19 przy AGH oraz KN Płomień AGH zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Wyzwania energetyki jądrowej”.

Termin: 20–21.03. 2017
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33, 30-001 Kraków

Dwudniowy program konferencji obejmuje szereg paneli eksperckich, podczas których goście z czołowych polskich ośrodków akademickich oraz przedstawiciele instytucji związanych z branżą energetyczną, zmierzą się z tematem wyzwań energetyki jądrowej na czterech płaszczyznach:
(1) Wyzwania prawne i ekonomiczne energetyki jądrowej w Polsce.
(2) Wyzwania technologiczne energetyki jądrowej w Polsce.
(3) Wyzwania reżimu nieproliferacji.
(4) Wyzwania ochrony środowiska.
Uzupełnieniem paneli eksperckich będzie ogólnopolska Debata parlamentarna „Przyszłość energetyczna Polski”, w której wezmą udział przedstawiciele studenckich organizacji naukowych. Uczestnicy podejmą temat perspektyw wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Polsce, a ich wypowiedzi zostaną ocenione przez ekspertów.
Swój udział w konferencji potwierdzili m.in. prof. dr hab. inż. Jerzy W. Niewodniczański, prof. dr hab. inż. Ludwik Dobrzyński, przedstawiciele Ministerstwa Energii i Państwowej Agencji Atomistyki, a także liczni pracownicy nauki zajmujący się tematyką energii jądrowej.

Honorowy patronat nad konferencją objął JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Ministerstwo Energii.
Szczegółowy program można znaleźć na: www.kssm.pl, a także na https://www.facebook.com/events/611514382378292/?active_tab=about.

Zapraszamy do udziału :-).