Mamy pełną świadomość faktu, że trwająca w czasie zimy i wiosny pandemia koronawirusa oraz związane z nią obostrzenia mocno przeszkadzały realizacji projektów grantowych.

Wiemy także, że obecny okres, choć gorący pogodowo, jest także gorący głównie ze względu na trwającą sesję egzaminacyjną, a z tego powodu także nie pomaga. Mając nadzieję, że tak pierwsze, jak i drugie powyższe wyzwanie powoli i z sukcesem dobiegają końca, apelujemy do Was, życząc oczywiście także wszelkiego powodzenia, o zintensyfikowanie realizacji projektów grantowych. Z informacji, jakie spłynęły ze strony Działu Spraw Studenckich wynika bowiem, że zdecydowana większość kół nie rozpoczęła jeszcze wydatkowania przyznanych środków grantowych, co może świadczyć o niskim poziomie zaawansowania projektów, co jak na połowę czasu, który już upłynął, wydaje się być niską wartością. Prosimy więc o zintensyfikowanie prac grantowych, a także wydatkowania środków finansowych oraz o nie zostawianie tych działań na ostatnią chwilę. Wiemy, że to truizm, ale pamiętajcie, że pomoże to w pozbyciu się ryzyka braku realizacji projektu w założonym czasie oraz w całości. Niezależnie od powyższego ewentualna wielka jesienna kumulacja dokumentacji i płatności w Dziale Spraw Studenckich oraz w Kwesturze może doprowadzić do zachwiania płynnością ich przepływu. 

Panie w Dziale Spraw Studenckich są do Waszej dyspozycji, dyżurując w wakacje. Chętnie pomogą w każdej sytuacji. Również i Pełnomocnik pozostaje do Waszej dyspozycji. Życząc więc powodzenia w działaniu…zapraszamy do teraźniejszych i wakacyjnych zakupów 🙂