W imieniu Pani Rzecznik zwracamy się z prośbą o szczegółową lekturę poniższego listu oraz o wzięcie pod uwagę przedstawionej w nim prośby, dotyczącej sposobu prowadzenia kołowej komunikacji zewnętrznej (poza AGH).

„Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie i Członkinie Kół Naukowych,

Państwa całoroczna aktywność w Kołach Naukowych wchodzi w fazę decydującą. Startujecie w najbliższym czasie w zawodach, bierzecie udział w rywalizacjach, często międzynarodowych, prezentujecie się na targach, spotkaniach, wydarzenia. To doskonały moment, żeby opowiedzcie o Waszych realizacjach jeszcze szerzej. Robicie to zresztą sami, z bardzo dużą skutecznością i powodzeniem, za pośrednictwem Waszych kanałów społecznościowych. Obserwujemy je z dużą satysfakcją.

Co za tym idzie to też doskonały moment żeby zainteresować media i dziennikarzy – lokalnych, regionalnych, telewizyjnych, radiowych, internetowych, Waszą działalnością. W związku z tym chciałam Państwu się przypomnieć oraz zaprosić do kontaktu. Chętnie się z Państwem spotkam, wspólnie przygotujemy informacje do mediów i za naszym pośrednictwem wyślemy je do mediów. Bardzo Państwa do tego kontaktu ze mną zachęcam. Media chętnie podejmują tematy, które im regularnie wysyłam, dlatego jestem pewna, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zrobić jeszcze więcej dla popularyzacji nauki i Waszych projektów. Dotyczy to także premier Waszych rozwiązań, które planujecie w najbliższym czasie.

Gdybyście Państwo przypadkiem w przypływie entuzjazmu zdecydowali się na samodzielne wysyłki informacji prasowych do mediów to uprzejmie proszę jednak o wcześniejszą konsultację ze mną w tym zakresie. Powód jest bardzo prosty – proszę sobie wyobrazić jaki chaos informacyjny powstaje w momencie kiedy ponad 100 kół zaczyna wysyłać do mediów swoje komunikaty + do tego informacje prasowe wysyła biuro prasowe. Jest chaos informacyjny, rozproszenie i efekt końcowy jest taki, że redakcje muszą wybierać, którą informację z AGH mają opublikować, a którą odrzucić. To już czysty kanibalizm. Dlatego aby tego uniknąć i nie wchodzić sobie komunikacyjnie w drogę, wyłącznie z korzyścią dla tematów o których informujemy, będę wdzięczna za wcześniejszy kontakt ze mną.

Ponadto zapraszam Państwo do kontaktu także w zakresie informacji w naszych głównych kanałach społecznościowych. Moja współpracowniczka Olga Kuśnieruk, którą cześć z Państwa doskonale kojarzy, zajmuje się publikacją w naszych social mediach i z chęcią spotka się z Kołami, przygotuje Stories na Instagrama czy inne materiały na pozostałe kanały.

Pozostańmy w kontakcie i do serdecznych pozdrowień dołączam wszelkie niezbędne dane kontaktowe:

Anna Żmuda-Muszyńska, rzecznik prasowa AGH, rzecznik@agh.edu.pl, tel. 605 109 858, 12 617 25 45,
Olga Kuśnieruk, specjalistka ds. mediów społecznościowych, okusnieruk@agh.edu.pl, tel. 885 953 077, 12 617 49 60
+ za pośrednictwem naszych głównych kanałów społecznościowych.”

Kategorie: Ważne