Pewnie już część z Państwa o tym wie, acz takich informacji nigdy za dużo. W imieniu Niezależnego Stowarzyszenia Studentów, w tym NZS AGH, z radością chcieliśmy przekazać informację, że w ramach odbywającego się na na Miasteczku Studenckim AGH w dniach 14-15.05 finale KoKoSu 2023 pierwsze miejsca w trzech z siedmiu kategorii zdobyły drużyny i konstrukcje kół naukowych z naszej Alma Mater.

Wielkie Brawa za:
– I miejsce dla KN AGH Eko-Energia w kategorii ECOLOGY, za projekt turbiny HALYNA oraz 2 certyfikaty uznania od firm IBS Global i IronCAD CAD 3D,
– I miejsce dla KN AGH Space Systems w kategorii SMART ROBOTS, za projekt Łazika Kalmana,
– I miejsce dla KN AGH Solar Plane w kategorii SKY, za projekt Foton – autonomiczny bezzałogowy samolot solarny.

Gorące gratulacje dla wszystkich trzech zespołów, a także podziękowania dla wszystkich naszych drużyn AGH, które zgłosiły się i weszły w konkursowe szranki. Dziękujemy także NZS AGH za organizację zawodów a władzom Akademii za wsparcie tej fantastycznej idei. Szczegóły dotyczące nagrodzonych można znaleźć pod https://www.agh.edu.pl/aktualnosci/detail/foton-halyna-i-kalman-triumfuja-wsrod-konstrukcji-studenckich, a całego przebiegu konkursu pod https://www.facebook.com/kokos.nzs/?locale=pl_PL.
Pamiętajcie, za rok Jubileuszowa X edycja KoKoSu. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału :-).