W imieniu Komitetu Organizacyjnego III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 zapraszamy do pozostania wolontariuszem III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, które odbędą się w drugiej połowie czerwca i początku lipca 2023 w Krakowie oraz w innych miastach Małopolski, w dużej części posiadając swoją bazę na Miasteczku Studenckim AGH, które będzie miejscem zakwaterowania sportowców tej olbrzymiej imprezy. 

AGH jest również partnerem i w pewnym sensie także współorganizatorem tego wydarzenia. Jego wielkość (to największe wydarzenie w Krakowie od czasów Światowych Dni Młodzieży i pewnie na bardzo długo) wymaga pracy około 8000 wolontariuszy, którzy będą ważną częścią Igrzysk Europejskich, aktywnie uczestnicząc w przygotowaniach i przebiegu tego wydarzenia. Przyjmowanie zgłoszeń na wolontariat rozpoczęło się 11 października i potrwa do 15 stycznia 2023. Oficjalna strona Igrzysk Europejskich znajduje się pod https://ie2023.pl/, zaś wolontariatu pod: https://ie2023.pl/wolontariat. Informacje dotyczące wolontariatu można znaleźć także w kolejnym pliku z załączników.
Serdecznie zapraszamy do udziału, zwłaszcza, że czas igrzysk będzie dla nas (społeczności AGH czasem przerwy w zajęciach semestru letniego) :-). Jestem przekonany, że będzie to fantastyczne wydarzenie i ciekawa przygoda. Serdecznie zapraszamy do udziału :-).