Miło nam przedstawić wyniki konkursu Grant Rektora AGH 2020. Zawarto je w postaci poniższego komunikatu, a także załączonych plików z poziomem przyznanych wartości dofinansowań.

W dniu 4 grudnia 2019 roku odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Grant Rektora 2020. W pracy komisji wzięli udział:

1. Prorektor ds. Studenckich AGH- dr hab. Anna Siwik prof. AGH – Przewodnicząca Komisji,
  2. Pełnomocnik Rektora ds. Kół Naukowych (Pion Górniczy) – dr hab. inż. Paweł Bogacz prof. AGH,
  3. Pełnomocnik Rektora ds. Kół Naukowych (Pion Hutniczy) – dr inż. Leszek Kurcz,
  4. Przedstawiciele URSS AGH – Łukasz Truszkiewicz i Kamil Wiktor,
  5. Kierownik Działu Spraw Studenckich – mgr inż. Anna Klimczyk
  6. Protokolant – mgr Karolina Sochacka.

W trakcie pracy komisji dokonano oceny i analizy 125 wniosków. Koła Naukowe biorące udział w Konkursie aplikowały o łączną kwotę w wysokości 1 553 050,38 zł. Komisja zarekomendowała do dofinansowania 112 i rozdzieliła środki na łączną kwotę 921 233,54 zł kierując się następującymi kryteriami oceny:

1. Granty strategiczne: – współczynnik dofinansowania 0,68,
  2. Granty podstawowe:
    a) granty kategorii A, B:
  • współczynnik dofinansowania 0,61 dla liczby punktów 75 i wyżej,
  • współczynnik dofinansowania 0,56 dla liczby punktów 60-74,
    b) granty kategorii C: – współczynnik dofinansowania 0,50

Ponadto ustalono:
a) dofinansowania nie uzyskało 13 wniosków, które zdobyły w ramach oceny mniej, niż 60 punktów,
b) wykaz projektów uznanych za granty strategiczne 2020 (decyzja potwierdzona na spotkaniu w dniu 10.12.2019):

• projekt KN AGH Drone Engineering/KN NewTech/KN AGH Marines,
  • projekt AGH E-Moto AGH (KN Hydrogenium, KN Mechaników, KN Spectrum),
  • projekt AGH Marines,
  • projekt AGH Racing (KN Kinematics),
  • projekt AGH Solar Boat (KN Eko-Energia),
  • projekt AGH Solar Plane,
  • projekt AGH Space Systems,
  • projekt KN MechaniCAD,
  • projekt KN Ignis/KN Nova Energia,
  • projekt Hydra (KN Bozon, KN Kernel, KN Mechaników).

Wielkie Gratulacje wszystkim kołom, które zdobyły Granty Rektora AGH 2020 :-). Prosimy pamiętać o dopełnieniu formalności związanych z potwierdzeniem preliminarzy. Szczegóły znajdują się regulaminie konkursu.