W imieniu Działu Spraw Studenckich przesyłamy kilka ważnych informacji związanych po pierwsze ze zmianami prawa, a po drugie z prowadzonymi działaniami dotyczącymi tworzenia jeszcze lepszej platformy wymiany informacji.

a) w związku ze zmianą przepisów prawa w zakresie wystawiania faktur za dokonywane zakupy, nastąpiła istotna zmiana dotycząca otrzymywania paragonów i faktur. DSS przygotował komunikat w tej sprawie. Komunikat ten znajduje się również na stronie DSS. Proszimy o zastosowanie się do tych zmian.

b) DSS prowadzi proces porządkowania i uaktualniania dokumentacji kół naukowych. Prace te prowadzi Pani Ewa Mart-Roguska. Pani Ewa będzie się kontaktować mailowo z przedstawicielami każdego koła. Swoje wiadomości będzie przesyłać z adresu dss@agh.edu.pl. Prosimy więc o czujność i niepozostawienie ewentualnych pytań Pani Ewy bez odpowiedzi.

c) na prośbę DSS UCI AGH przygotowało formularz założenia konta mailowego w domenie AGH przez koło naukowe lub organizację studencką. Prosimy niniejszym o złożenie takowych wypełnionych przez siebie wniosków do 15.03 w pok. 127 w paw. C1/C2 (ZOOS DSS). Przypominamy, że zgodnie z nowym Regulaminem dotyczącym działalności organizacji studenckich, każde koło oraz organizacja, powinny mieć oficjalne konto mailowe w domenie AGH, które stanie się oficjalną formą kontaktu. (paragraf 5 ust. 7 Regulaminu).

d) w bieżącym tygodniu na stronie DSS (w zakładce http://www.dss.agh.edu.pl/aktualnosci/) zostaną udostępnione informacje o zapisach na warsztaty zapowiadane podczas spotkania 24.01. Zgodnie z zapowiedzią DSS przewiduje organizację warsztatów dedykowanych poszczególnym grupom interesariuszy. Program warsztatu zostanie dostosowany do specyfiki działalności danej grupy. Warsztaty poprowadzą Panie Karolina Sochacka i Sylwia Świerk z ZOOS DSS. W pierwszej kolejności zostanie przeprowadzony warsztat dla przedstawicieli WRSS, a następnie dla przedstawicieli kół naukowych i realizatorów grantów rektora. Ostatnią grupą będą przedstawiciele innych organizacji studenckich. Planujemy również organizację warsztatów i spotkań tematycznych, dotyczących m.in. prawa własności intelektualnej oraz zakupów zagranicznych. Już dziś gorąco zachęcamy do uczestnictwa w ww warsztatach.